Lindenhaeghe ontvangt SOC 2 Type II

Lindenhaeghe ontvangt SOC 2 type II Assurance-rapport na audit

Nieuwsbericht

Met trots delen we dat we, naast de ISO 27001-certificering, nu ook beschikken over een SOC 2 Type II Assurance-rapport. Dit rapport toont aan dat onze processen rondom informatiebeveiliging consistent aan hoge standaarden voldoen. We zijn daarmee een van de eerste organisaties binnen de branche die met dit assurance-rapport aantoonbaar maakt dat wij de beveiliging, beschikbaarheid en vertrouwelijkheid van informatie daadwerkelijk op orde hebben over een langdurige evaluatieperiode.

Waarom SOC 2 Type II?
We zijn al jaren ISO 27001 gecertificeerd, waarmee we als organisatie aantonen dat informatiebeveiliging een structureel onderdeel vormt van onze werkwijze. Bij klanten signaleren we echter een toenemende behoefte aan diepgaandere, externe toetsing van beveiligingsmaatregelen. Waar ISO 27001 voornamelijk beoordeelt of processen goed zijn ingericht en aanwezig zijn, kijkt een SOC 2 Type II-audit verder. Dit assurance-rapport toetst over een langere periode of deze processen daadwerkelijk effectief zijn én consequent worden nageleefd en neemt daarbij de volledige keten onder de loep.

In een markt waar vertrouwen en compliance steeds belangrijker worden, kiezen wij ervoor om de lat hoger te leggen,” zegt Edwin Deijs, commercieel directeur. “Het opgaan voor de SOC 2 Type II-audit past dan ook bij onze ambitie om continu te verbeteren, het geeft klanten meer inzicht in hoe wij werken en draagt bij aan onze interne verbetercyclus op o.a. risicobeheersing en informatiebeveiliging. Voor klanten is dit een helder signaal: wij nemen databeveiliging zeer serieus, en kunnen dat nu nog concreter aantonen.”

Wat betekent dit voor klanten en partners?
Voor onze klanten en partners betekent dit rapport extra zekerheid:

  • Onafhankelijke toetsing over langere periode op de effectiviteit van onze beveiligingsmaatregelen
  • Inzicht in structurele naleving van processen rondom databeveiliging
  • Relevante informatie voor audits en compliance vragen

Een organisatiebrede prestatie
Het behalen van het SOC 2 Type II Assurance-rapport was een doel dat breed binnen de organisatie werd gedragen. Verschillende teams werkten intensief samen om processen transparant, controleerbaar en toekomstbestendig in te richten. Deze mijlpaal onderstreept onze voortdurende inzet voor de hoogste normen van beveiliging en compliance.

Overig nieuws

Eerste e-learning uit NHG-curriculum nu live: NHG Acceptatie
Nieuwsbericht
Start met de eerste e-learning uit het nieuwe NHG-curriculum en leer meer over de NHG acceptatieregels.
Frank Paalman blikt terug op 25 jaar opleiden en waardevolle samenwerkingen
Interview
Samen met Frank Paalman blikken we terug...
Dukers & Baelemans wordt onderdeel van Lindenhaeghe
Nieuwsbericht
Lindenhaeghe neemt Dukers & Baelemans over. We vertellen je meer over deze overname en...